Szkoła dziś

Szkoła Podstawowa Nr 2 to wiele lat historii i bogatej  tradycji. Nasi uczniowie często sięgają po najwyższe laury w konkursach przedmiotowych i poza przedmiotowych jak też zawodach sportowych. Gwarantem w/w sukcesów jest atmosfera sprzyjająca wszechstronnemu rozwojowi ucznia, miłe i kompetentne Grono Pedagogiczne, dla którego dobro dziecka jest priorytetowym zadaniem. Cechuje nas indywidualne podejście do każdego ucznia. Wspieramy zarówno tych, którzy mają trudności dydaktyczne jak i szczególnie uzdolnionych. Dzięki zatrudnionym w szkole specjalistom szybko diagnozujemy problemy uczniów i wspieramy rodziców w działaniach naprawczych. Doceniamy kreatywność uczniów, ich inicjatywy i pomysły wspierając działalność Samorządu Uczniowskiego. Nasze uroczystości szkolne są prezentowane na bardzo wysokim poziomie będąc chlubną wizytówką szkoły.

Obok działań dydaktycznych bardzo ważne jest dla nas wychowanie. Temu zadaniu poświęcamy wiele uwagi, dzięki czemu nasi uczniowie nie sprawiają większych kłopotów wychowawczych i czują się w szkole bezpiecznie. Wszelkie procesy uatrakcyjniamy dużą ilością imprez kulturalnych: wyjścia lub wyjazdy do kina, teatru, spotkania z ciekawymi ludźmi, programy profilaktyczne, lekcje umuzykalniające, wycieczki tematyczne oraz krajoznawcze. Tym, co nas wyróżnia, jest organizacja kilkudniowych wyjazdów umożliwiających zwiedzanie całej Polski.

Szkoła pozyskała dodatkową salę lekcyjną i obecnie dysponuje 11 salami lekcyjnymi odpowiednio wyposażonymi do prowadzenia zajęć. Klasy 0 – III są przystosowane zarówno do nauki jak i do zabawy. W każdej sali znajdują się szafki, służące do pozostawiania podręczników i innych przyborów. Posiadamy dwie tablice interaktywne, nowoczesną pracownię komputerową z samodzielnymi stanowiskami pracy dla każdego dziecka oraz zestawy multimedialne we wszystkich klasach. Ponadto dysponujemy salą zabaw przeznaczoną dla najmłodszych uczniów. Nasza biblioteka, licząca ponad 8500 woluminów, ciągle jest wzbogacana o nowe, ciekawe pozycje książkowe dla młodszych i starszych uczniów. Obecnie biblioteka prowadzi również wypożyczanie podręczników wieloletnich. Zajęcia sportowe realizowane są w dobrze wyposażonej sali gimnastycznej. Wszyscy uczniowie mogą korzystać z obiadów w stołówce szkolnej. Dzieci pracujących rodziców mają zapewnioną opiekę w świetlicy w godzinach od 7.00 do 16.00.

Zapraszamy do naszej szkoły, a my dołożymy wszelkich starań, aby wszystkie dzieci uczyły się w miłej, przyjaznej atmosferze i osiągały jak najlepsze wyniki.

Październik 2019