Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
 
 

Bezpieczna +

AKTUALNOŚCI:

Zajęcia warsztatowe przeprowadzone w PSOUU w Sędziszowie Młp. dla podopiecznych ośrodka i uczniów uczestniczących w Warsztatach dla Liderów.

Utworzono dnia 12.12.2016

Zajęcia warsztatowe były niewątpliwie lekcją nie tylko przygotowywania dekoracji świątecznych, ale przede wszystkim nauką tolerancji i integracji uczniów  z podopiecznymi PSOUU.  Wspólne wykonanie ozdób świątecznych przyniosło wiele radości wszystkim uczestnikom. Prowadząca warsztaty, Pani Katarzyna Poźniak, wykorzystała  aktywne metody pracy inspirujące do współpracy i współdziałania w grupie co niewątpliwie miało wpływ na  rozwijanie umiejętności psychospołecznych, empatii i tolerancji. 

czytaj dalej na temat: Zajęcia warsztatowe przeprowadzone w PSOUU w Sędziszowie Młp. dla podopiecznych ośrodka i uczniów uczestniczących w Warsztatach dla Liderów.

Zajęcia warsztatowe dla uczniów z zakresu profilaktyki agresji i przemocy wśród uczniów oraz rozwiązywania konfliktów.

Utworzono dnia 12.12.2016

Zajęcia warsztatowe dla uczniów z zakresu profilaktyki agresji i przemocy wśród uczniów oraz rozwiązywania konfliktów.

 Pani Elżbieta Doroba przeprowadziła po dwie godziny warsztatowe z uczniami klas IV- VI na temat zachowań  agresywnych, przeciwdziałania przemocy oraz sposobach radzenia sobie z takimi zachowaniami. Uczniowie, analizując scenki, mieli możliwość  nauczenia się różnych  sposobów radzenia sobie w sytuacjach konfliktowych w grupie rówieśniczej. 

czytaj dalej na temat: Zajęcia warsztatowe dla uczniów z zakresu profilaktyki agresji i przemocy wśród uczniów oraz rozwiązywania konfliktów.

Pedagogizacja dla rodziców

Utworzono dnia 12.12.2016

W ramach realizowanego w naszej szkole programu Bezpieczna+ rodzice mieli możliwość uczestniczenia w przygotowanej przez  Panią  Dyrektor, Marię Chuderską, pedagogizacji  na temat : „Efektywna komunikacja z dziećmi oraz sposoby rozwiązywania konfliktów".

czytaj dalej na temat: Pedagogizacja dla rodziców

Zajęcia edukacyjne dla uczniów z zakresu rozwijania umiejętności psychospołecznych.

Utworzono dnia 08.11.2016

Prowadząca zajęcia, Pani Jolanta Skóra, z niesamowitą charyzmą, zaangażowaniem i przede wszystkim rozległą wiedzą, tak teoretyczną jak i praktyczną, zorganizowała warsztaty w każdej klasie drugiego etapu edukacyjnego.

czytaj dalej na temat: Zajęcia edukacyjne dla uczniów z zakresu rozwijania umiejętności psychospołecznych.

Warsztaty dla liderów – Klub Wolontariusza

Utworzono dnia 08.11.2016

W ramach programu Bezpieczna+ zaplanowane zostały zajęcia , na których chętni uczniowie klas IV – VI uczą się, czym jest wolontariat i angażują się w działalność charytatywną i społeczną. W ramach spotkań naszego Klubu, jak dotąd,  udało się: - dołączyć...

czytaj dalej na temat: Warsztaty dla liderów – Klub Wolontariusza

„Jak radzić sobie z agresją wśród uczniów?” – szkolenie Rady Pedagogicznej.

Utworzono dnia 08.11.2016

Podczas szkolenia nauczyciele mieli możliwość poznać praktyczne narzędzia przydatne w pracy dydaktyczno-wychowawczej oraz sposoby radzenia sobie z agresją uczniów. Prowadząca zajęcia, Pani Joanna Kmieć, główny nacisk położyła na wyjaśnienie czym jest i jakie są przyczyny agresji oraz zapoznanie nauczycieli z profilaktyką, przeciwdziałaniem agresji.

czytaj dalej na temat: „Jak radzić sobie z agresją wśród uczniów?” – szkolenie Rady Pedagogicznej.

Zegar

Kalendarium

Październik 2019
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
30 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31 1 2 3

Imieniny